Alena Jedounková

Hravě zdravěAnalýza složení těla, změření na speciální váze (váha, procento tuku, viscerální tuk, množství svalové hmoty, vody a kostní hmoty), určení typu metabolismu, hodnoty BM i BMI, příjem a výdej energie, rozbor současných stravovacích návyků s přihlédnutím k zaměstnání, časovým možnostem i zdrav.stavu. Sestavení výživového plánu na míru, tipy na zdravou výživu - alternativy "nezdravých" potravin. Možnost jednorázového poradenství, pravidelných konzultací nebo dlouhodobý redukční program. Pomoc při řešení zdravotních potíží vhodnou suplementací, specifická výživová doporučení pro děti, těhotné ženy a seniory. Řešení nadváhy.

Odborné přednášky, besedy, pravidelné články do novin, členka Aliance výživových poradců ČR, řešení nadváhy, obezity a pomoc s novým - zdravým životním stylem pro celou rodinu.

Konzultace po tel. domluvě v Brně, Orlí 16 (AWA centrum),  ve Vyškově, ve Velešovicích.


Telefon: 777310823
E-mail: alena.jedounkova@centrum.cz
WWW: www.hravezdrave.com
WWW: www.zdravavyzivavitalita.cz
Facebook:
Adresa: Orlí 16
60200 Brno
Pobočky: poradny: Brno, Orlí 16,
Velešovice 141, okr.Vyškov

Články

Překvapivé dietní zázraky

Existují potraviny, které by člověk na první pohled za dietní možná ani nepovažoval. Přesto však mají díky svému složení nezanedbatelný vliv při hubnutí. Jsou to potraviny s nízkým glykemickým indexem a velkým podílem vlákniny, což zpomaluje vstřebávání cukrů a ukládání ve formě tělesného tuku. Obsahují množství bílkovin, protože zasytí a na jejich strávení spotřebuje tělo velké množství energie. A kvalitní rostlinné tuky, díky nimž probíhají všechny hubnoucí procesy v těle tak, jak mají.
Znáte slabiny svého jídelníčku?
01.06.2013
Necítíte se tak úplně ve své kůži, jste nápadně často unavení či nachlazení, míváte křeče v nohách, pálí vás oči nebo nejste spokojení s kvalitou vlasů či pleti? Někdy se stačí zamyslet nad svým jídelníčkem a tzv. dotankovat minerály a vitamíny, které nám ve stravě právě chybí. Hladina důležitých látek v těle kolísá a jejich spotřeba pro tělesné funkce je různá. Pokud dojde k dlouhodobějšímu nedostatku, začneme sami pociťovat různé signály.....
Jak řešit zažívací potíže po svátcích?

Zatímco se během roku  dokážeme stravovat jakž takž umírněně, o Vánočních svátcích jíme nezdravé jídlo od rána do večera. Kombinace množství cukroví, smažených jídel, chlebíčků a alkoholu  nestíhá tělo zpracovávat, z čehož vznikají nejrůznější zažívací potíže, třeba nadýmání, pálení žáhy, zácpa, průjem nebo potíže se žlučníkem. Co tedy dělat, abychom nemuseli trávit svátky a první dny nového roku v bolestech či na pohotovosti? Pokud vás začne trápit nadýmání a bolesti břicha, příčinu hledejte v náhlé změně skladby stravy a ve velkém množství sladkostí - třeba cukroví. Jakou tedy v takových případech zahájit první pomoc?


Co jíst, aby nám v zimě nebylo zima?

I když se teple oblékáte, je vám stále zima? Co se ale raději zahřát správně zvoleným jídlem? Naši předkové, ale i čínská medicína využívá teorii ochlazujících a zahřívacích potravin.
V zimním období musí naše tělo vynaložit spoustu energie na zahřátí a pokud je náš jídelníček složen především z potravin ochlazujících, zbytečně oslabujeme svoji imunitu, máme málo tělesné energie a můžeme mít pocit neustálého chladu. Jaké jsou tedy potraviny, které mají schopnost nás krásně prohřívat?
Obyčejná i neobyčejná chůze
07.05.2019
Již dávno bylo prokázáno, že z hlediska našeho zdraví je nejperspektivnější formou pohybu „obyčejná chůze“. Chodit se každý člověk naučí během prvního až druhého roku života a od této doby je chůze základním prostředkem pro přemisťování. Jedná se o nejpřirozenější formu pohybu, šetří naše klouby, což mohou využít všichni, kterým vlastní váha nebo zdravotní stav neumožňují provádět jiné aktivity.
Jaké potíže způsobuje častá práce u počítače?
29.12.2012
Není to zase tak dlouho, kdy jsme vůbec nevěděli, co je to osobní počítač, software, Facebook a podobně. Současná civilizace nám servíruje stále dokonalejší výrobky a služby    vedoucí především k našemu vlastnímu pohodlí. Za čas ale můžeme pociťovat značné bolesti zad a bolesti hlavy či dokonce migrény.Může docházet ke zhoršení trávení, pálení žáhy, bolesti v zápěstí a v neposlední řadě k přibývání na váze. A co s tím dělat, když u počítače zkrátka pracovat musíme?
Rady jak přes Vánoce nepřibrat
29.12.2012
Opravdu musíme přes Vánoce přibrat a dávat si na Nový rok předsevzetí o hubnutí?
Jde jen o správnou strategii a promyšlený plán. Za kila navíc nemůže jen smažený kapr, chlebíčky a vánoční cukroví, svůj podíl má i stres, shon a úplná rezignace na jakoukoliv pohybovou aktivitu.
Dlouhou dobu tak máme úplně rozbitý režim a to se na naší postavě samozřejmě brzy ukáže. Zkuste to letos vzít za jiný konec a jít na to jinak.
Testosteron - jak si udržet mužnost do vysokého věku
17.10.2012
Testosteron je hormon, který muže dělá mužem. Jakmile začne této vzácné látky v těle ubývat, dostává se muž postupně do tzv.přechodu. Stojí za vším, co odlišuje muže od ženy. Muž je lovec a aby byl rychlý, silný a úspěšný, testosteron mu zajišťuje pevnější kosti, větší svaly, silnější srdce, větší kapacitu plic, více červených krvinek, dává větší odvahu, sexualitu, ale také například prostorovou představivost, lepší orientační smysl a ostřejší smyslové orgány.
Celulitida a jak ni vyzrát
17.10.2012
My ženy ji nenávidíme, mužům se nelíbí, asi těžko budeme hledat někoho, komu se zamlouvá. Celulitida ve významu, který máme na mysli (u nás  běžně označována jako pomerančová kůže) postihuje ženy nejčastěji na stehnech a hýždích. Příčiny jejího vzniku jsou neustále předmětem odborných diskuzí. Je ale zřejmé, že jde o  kombinaci několika faktorů jako jsou dědičné vlohy, hormonální nerovnováha a případné užívání antikoncepce, porucha tvorby kolagenu, porucha fungování lymfatického systému a nadváha.
Až moc sladký život s cukrem

Každá dobrota prý má být sladká. A pokud má být sladká, tak musí obsahovat dost cukru. Ale bylo to tak vždy? Už naši předkové objevili, že některé plody, květy, rostlinné šťávy či včelí produkty jsou sladké. V Evropě se dlouhou dobu používal jako sladilo med. Jde o směs cukrů, vody a dalších složek, původně zpravidla rostlinného a v konečné fázi živočišného původu.
Jarní očista na východní způsob
17.10.2012

Jedná se o postupy, které jsou osvědčené mnoha staletími. Asijská a indická strava je lehká, výživná a pročišťující. Právě proto je tak účinná a pomáhá tělu se rychle zregenerovat.

Dotaz na poradce

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Doporučit známému

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus třiPřihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: