Protein

Rubrika: Metody hubnutí
Autor: Monika Peršalová

Protein
Protein je nezbytnou složkou v podstatě každé buňky v těle. Mnoho z těch, kteří drží dietu, často omezuje konzumaci proteinu, aby snadněji dosáhli snížení hmotnosti organismu. To však může vést k nedostatkům ve výživě, které ve skutečnosti mohou zpomalit proces snižování váhy či dokonce naopak vést k přibývání váhy. Tento stav se nazývá "jo-jo" efekt.

Bílkoviny jsou nezbytnou živinou, která hraje klíčovou roli při regulaci hmotnosti a celkové optimální kondici.
Bílkoviny podporují tvorbu svalové hmoty, regeneraci svalů a optimální růst a vývin kostí.

Bez bílkovin by nebyl život, protože všechny enzymy, protilátky a mnoho hormonů je tvořeno z bílkovin. Také svaly jsou z nich tvořeny. Aminokyseliny jsou základní stavební jednotkou bílkovin. Bílkoviny jsou také nosiči živin, kyslíku a odpadních látek v našem těle. Jeden gram bílkoviny obsahuje 4 kcal/17KJ. A v jakých potravinách bílkoviny najdeme? V mase!
Drůbež : kuřecí, krůtí, husa atd.Červené maso: hovězí, losí maso, zvěřina, srnčí, zaječí, jelení, klokaní maso. Ostatní maso: vepřové, jehněčí Ryby: kapr, štika, candát, sumec, amur, jeseter, mečoun, konzervované ryby ( nejčastěji tuňák)
mléko, sušené mléko: kraví, ovčí, kozí Sýr cottage a přírodní jogurty: tyto potraviny obsahují ve zvýšené míře probiotickou kulturu která zlepšuje trávení. 


Další články z rubriky Metody hubnutí

Dieta v krabičkách pomůže zhubnout, ale neřekne, jak si kila udržet

Lidé, kteří spoléhají na krabičkovou dietu, skutečně zhubnou. Se zdravou redukční výživou to však někdy nemá příliš společného.

„Víme, že v některých krabičkových dietách jsou na svačinu dodávány pudinky nebo műsli tyčinky, které obsahují příliš mnoho cukrů, ale málo tělu prospěšných látek, které jsou pro zdravé hubnutí opravdu důležité," upozorňuje Kristýna Galová z Institutu kompliment, který se zaměřuje na redukci váhy pod vedením odborných poradců. Hlavní problém diet z krabiček však vidí jinde.

Hubnutí s výživovým poradcem

Výživové poradenství je založeno na individuálním přístupu ke každému klientovi. Nejprve klient projde důkladným vstupním vyšetřením. Při něm jsou zjišťovány stravovací návyky klienta, denní a víkendový režim (př. profese, trávení volného času...), případná zdravotní omezení (užívané léky), která mohou ovlivnit průběh poradenství. Následuje změření metabolické aktivity, tuků, svalů, vody.... V naší poradně používáme nejpřesnější analyzátor Bodystat.

9 nejdůležitějších potravin pro Vaše hubnutí

Samotná konzumace níže uvedených potravin Vám samozřejmě nezajistí, že budete mít za měsíc 5 kilogramů dole. Ale v každém případě jsou to potraviny, které Vám na Vaší cestě ke zhubnutí mohou pomoci. Chcete-li však opravdu trvale zhubnout, je potřeba změnit Váš pohled na výživu a seznámit se s celou problematikou.

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: