Protein

Rubrika: Metody hubnutí
Autor: Monika Peršalová

Protein
Protein je nezbytnou složkou v podstatě každé buňky v těle. Mnoho z těch, kteří drží dietu, často omezuje konzumaci proteinu, aby snadněji dosáhli snížení hmotnosti organismu. To však může vést k nedostatkům ve výživě, které ve skutečnosti mohou zpomalit proces snižování váhy či dokonce naopak vést k přibývání váhy. Tento stav se nazývá "jo-jo" efekt.

Bílkoviny jsou nezbytnou živinou, která hraje klíčovou roli při regulaci hmotnosti a celkové optimální kondici.
Bílkoviny podporují tvorbu svalové hmoty, regeneraci svalů a optimální růst a vývin kostí.

Bez bílkovin by nebyl život, protože všechny enzymy, protilátky a mnoho hormonů je tvořeno z bílkovin. Také svaly jsou z nich tvořeny. Aminokyseliny jsou základní stavební jednotkou bílkovin. Bílkoviny jsou také nosiči živin, kyslíku a odpadních látek v našem těle. Jeden gram bílkoviny obsahuje 4 kcal/17KJ. A v jakých potravinách bílkoviny najdeme? V mase!
Drůbež : kuřecí, krůtí, husa atd.Červené maso: hovězí, losí maso, zvěřina, srnčí, zaječí, jelení, klokaní maso. Ostatní maso: vepřové, jehněčí Ryby: kapr, štika, candát, sumec, amur, jeseter, mečoun, konzervované ryby ( nejčastěji tuňák)
mléko, sušené mléko: kraví, ovčí, kozí Sýr cottage a přírodní jogurty: tyto potraviny obsahují ve zvýšené míře probiotickou kulturu která zlepšuje trávení. 


Další články z rubriky Metody hubnutí

Hubnutí s doplňky stravy

Volně prodejné léky a doplňky stravy na hubnutí - na trhu jich existuje celá řada. Některé omezují chuť k jídlu, jiné obsahují kofein, který stimuluje organismus, jiné větší množství vlákniny, která má navodit pocit zasycení nebo snižují vstřebání tuku ze stravy.

Při hubnutí si dejte pozor na dietní potraviny

Snažíte se zhubnout, jíst zdravě a stále se vaše hmotnost nedala na zdárný ústup? Možná bude chyba v tom, že zaměňujete kvalitu za kvantitu…

Díl II. Hubnutí začíná již při nakupování

Možná jste již slyšeli, že hubnutí probíhá především v hlavě, až poté v žaludku. Ano, je tomu tak. Náš rozum rozhoduje o všem. I o tom, jaké a kolik potravin si nakoupíme. Pokud tedy hubnutí začíná v hlavě, můžeme ovlivnit to, co jíme, už při nakupování.
Zapamatujte si a řiďte se alespoň některou z následujících zásad a váš jídelníček se zaručeně stane zdravějším. Možná již jen díky těmto změnám shodíte pár kilogramů.
Co nemáte doma, to totiž nesníte!

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: