Co se děje při rychlém hubnutí?

Rubrika: Metody hubnutí
Autor: Nutriční centrum

 Co se děje při rychlém hubnutí ?

Všechny diety ( mléčná, rýžová, melounová, hubnoucí čaje a koktejly...) mají velký nedostatek- chybějí v nich nezbytné výživné látky. Člověk zpočátku rychle zhubne, po nějaké době začne jíst jako nevázaný, protože tělo prahne po živinách a výsledkem je, že člověk ztloustne ještě více, než zhubnul.

Co se děje v těle při dietě?

Při drastické dietě se nejdříve vyprázdní střevo, ztrácí se voda a svalová hmota. To je úbytek, který vidíme na váze. Za jeden den je tělo schopno zbavit se pouze 200 gramů tukové tkáně! Nastartuje se geneticky starý úsporný typ metabolismu, při němž tělo uchovává energii na horší časy, proto je rychlé hubnutí provázeno vysokým rizikem opětovného přibrání. Po opakovaných hubnutích s omezením živin dochází k rozvoji metabolického syndromu: obezita typu jablko, vysoký krevní tlak a vzestup krevního cukru vlivem odolnosti svalové i tukové tkáně na inzulín. Hrozí rozvoj cukrovky. Dále stoupá hladina krevních tuků, zhoršuje se práce srdce a plic.Vážným důsledkem rychlého úbytku váhy je chronická zácpa či jiné onemocnění trávicího traktu. Mění se funkce mozku, člověk se stává emočně nestabilní a unavený.

Optimální rychlost hubnutí je váhový úbytek 0,5-1 kg za týden. Správné hubnutí je hubnutí pomalé, aby se tělo dokázalo vyrovnat s tuky a škodlivinami uvolněnými z tukové tkáně a nedocházelo k poškození jater.

V rámci našeho poradenství získá klient individuálně sestavený, osvědčený program na snižování hmotnosti. Našim cílem je, aby jste se cítili lépe a zlepšili své zdraví.

 


Další články z rubriky Metody hubnutí

Protein

Protein je nezbytnou složkou v podstatě každé buňky v těle. Mnoho z těch, kteří drží dietu, často omezuje konzumaci proteinu, aby snadněji dosáhli snížení hmotnosti organismu. To však může vést k nedostatkům ve výživě, které ve skutečnosti mohou zpomalit proces snižování váhy či dokonce naopak vést k přibývání váhy. Tento stav se nazývá "jo-jo" efekt.

Zdraví si nelze koupit, tak nenaleťte

Většina z nás touží po tom být zdraví a krásní :-) otázkou ale je, co to vlastně znamená a jak se k tomuto cíli vůbec přiblížit. Zapneme TV, otevřeme internet nebo časopis a všude na nás „vykoukne" reklama na nějaký zázračný a 100% zaručený produkt, doplněk stravy co nám v dosažení našeho cíle pomůže. Je pak celkem jedno, jestli si po produktu kloubní výživy dáme nohu za krk, nebo po produktu na podporu erekce budeme žít mnohem kvalitnější sexuální život, případně po pár tabletách zhubneme na vysněnou váhu nebo si namažeme krém na obličej a omládneme o 10 let. :-)

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: