Co se děje při rychlém hubnutí?

Rubrika: Metody hubnutí
Autor: Nutriční centrum

 Co se děje při rychlém hubnutí ?

Všechny diety ( mléčná, rýžová, melounová, hubnoucí čaje a koktejly...) mají velký nedostatek- chybějí v nich nezbytné výživné látky. Člověk zpočátku rychle zhubne, po nějaké době začne jíst jako nevázaný, protože tělo prahne po živinách a výsledkem je, že člověk ztloustne ještě více, než zhubnul.

Co se děje v těle při dietě?

Při drastické dietě se nejdříve vyprázdní střevo, ztrácí se voda a svalová hmota. To je úbytek, který vidíme na váze. Za jeden den je tělo schopno zbavit se pouze 200 gramů tukové tkáně! Nastartuje se geneticky starý úsporný typ metabolismu, při němž tělo uchovává energii na horší časy, proto je rychlé hubnutí provázeno vysokým rizikem opětovného přibrání. Po opakovaných hubnutích s omezením živin dochází k rozvoji metabolického syndromu: obezita typu jablko, vysoký krevní tlak a vzestup krevního cukru vlivem odolnosti svalové i tukové tkáně na inzulín. Hrozí rozvoj cukrovky. Dále stoupá hladina krevních tuků, zhoršuje se práce srdce a plic.Vážným důsledkem rychlého úbytku váhy je chronická zácpa či jiné onemocnění trávicího traktu. Mění se funkce mozku, člověk se stává emočně nestabilní a unavený.

Optimální rychlost hubnutí je váhový úbytek 0,5-1 kg za týden. Správné hubnutí je hubnutí pomalé, aby se tělo dokázalo vyrovnat s tuky a škodlivinami uvolněnými z tukové tkáně a nedocházelo k poškození jater.

V rámci našeho poradenství získá klient individuálně sestavený, osvědčený program na snižování hmotnosti. Našim cílem je, aby jste se cítili lépe a zlepšili své zdraví.

 


Další články z rubriky Metody hubnutí

10 nejčastějších omylů a chyb při hubnutí

Na základě naší několikaleté zkušenosti jsme se rozhodli sepsat největší omyly a chyby, které klienti dělají při svých pokusech zhubnout. Přečtěte si náš článek a uvidíte, zda jste tam našli i vy nějaký ten důvod proč se Vám nedařilo doposud zhubnout, tak jak jste chtěli.

Hubnutí s výživovým poradcem

Výživové poradenství je založeno na individuálním přístupu ke každému klientovi. Nejprve klient projde důkladným vstupním vyšetřením. Při něm jsou zjišťovány stravovací návyky klienta, denní a víkendový režim (př. profese, trávení volného času...), případná zdravotní omezení (užívané léky), která mohou ovlivnit průběh poradenství. Následuje změření metabolické aktivity, tuků, svalů, vody.... V naší poradně používáme nejpřesnější analyzátor Bodystat.

Hubnout nebo jednou provždy zhubnout?!

Spousta lidí se potácí v kruhu neustálého hubnutí s nevalným výsledkem. Nedaří se jim zkrátka zhubnout natrvalo, tak aby se zároveň cítili dobře, nehladověli a posílili své zdraví. Někde dělají chybu. Zkusíme Vám nastínit, kde může být "zakopaný pes". Ovšem pamatuje, co platí u jednoho, neplatí u druhého. Každý jsme jiný a proto individuální zhodnocení dané situace, léta praxe a naše odborné vedení Vám mohou pomoci, aby to tentokráte dopadlo podle Vašich představ.

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: