Co se děje při rychlém hubnutí?

Rubrika: Metody hubnutí
Autor: Nutriční centrum

 Co se děje při rychlém hubnutí ?

Všechny diety ( mléčná, rýžová, melounová, hubnoucí čaje a koktejly...) mají velký nedostatek- chybějí v nich nezbytné výživné látky. Člověk zpočátku rychle zhubne, po nějaké době začne jíst jako nevázaný, protože tělo prahne po živinách a výsledkem je, že člověk ztloustne ještě více, než zhubnul.

Co se děje v těle při dietě?

Při drastické dietě se nejdříve vyprázdní střevo, ztrácí se voda a svalová hmota. To je úbytek, který vidíme na váze. Za jeden den je tělo schopno zbavit se pouze 200 gramů tukové tkáně! Nastartuje se geneticky starý úsporný typ metabolismu, při němž tělo uchovává energii na horší časy, proto je rychlé hubnutí provázeno vysokým rizikem opětovného přibrání. Po opakovaných hubnutích s omezením živin dochází k rozvoji metabolického syndromu: obezita typu jablko, vysoký krevní tlak a vzestup krevního cukru vlivem odolnosti svalové i tukové tkáně na inzulín. Hrozí rozvoj cukrovky. Dále stoupá hladina krevních tuků, zhoršuje se práce srdce a plic.Vážným důsledkem rychlého úbytku váhy je chronická zácpa či jiné onemocnění trávicího traktu. Mění se funkce mozku, člověk se stává emočně nestabilní a unavený.

Optimální rychlost hubnutí je váhový úbytek 0,5-1 kg za týden. Správné hubnutí je hubnutí pomalé, aby se tělo dokázalo vyrovnat s tuky a škodlivinami uvolněnými z tukové tkáně a nedocházelo k poškození jater.

V rámci našeho poradenství získá klient individuálně sestavený, osvědčený program na snižování hmotnosti. Našim cílem je, aby jste se cítili lépe a zlepšili své zdraví.

 


Další články z rubriky Metody hubnutí

Při hubnutí si dejte pozor na dietní potraviny

Snažíte se zhubnout, jíst zdravě a stále se vaše hmotnost nedala na zdárný ústup? Možná bude chyba v tom, že zaměňujete kvalitu za kvantitu…

Dieta v krabičkách pomůže zhubnout, ale neřekne, jak si kila udržet

Lidé, kteří spoléhají na krabičkovou dietu, skutečně zhubnou. Se zdravou redukční výživou to však někdy nemá příliš společného.

„Víme, že v některých krabičkových dietách jsou na svačinu dodávány pudinky nebo műsli tyčinky, které obsahují příliš mnoho cukrů, ale málo prospěšných látek, které jsou pro zdravé hubnutí opravdu důležité,“ upozorňuje Kristýna Galová z brněnského Institutu kompliment, který se zaměřuje na redukci váhy pod vedením odborných poradců. Hlavní problém diet z krabiček však vidí jinde.

9 nejdůležitějších potravin pro Vaše hubnutí

Samotná konzumace níže uvedených potravin Vám samozřejmě nezajistí, že budete mít za měsíc 5 kilogramů dole. Ale v každém případě jsou to potraviny, které Vám na Vaší cestě ke zhubnutí mohou pomoci. Chcete-li však opravdu trvale zhubnout, je potřeba změnit Váš pohled na výživu a seznámit se s celou problematikou.

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: