Meruňkovo-mandlové kuličky

Rubrika: Zdravé recepty
Autor: Šárka Jakešová, DiS., RNT

Přináším tip na rychlé vánoční cukroví z meruněk a mandlí. Protože je jen ze sušených meruněk a mandlí je tedy bezlepkové. Navíc jde o přirozeně sladké a vláčné ovoce, není tedy třeba již přidávat další cukr nebo tuk. A to nejlepší? Je to nepečené cukroví, které zvládne každý začátečník a hotové je za chvilku.

Potřebujeme:
200 g sušených meruněk
150 g mandlí
kakao na obalení

Mandle krátce povaříme. Slijeme z nich vodu, propláchneme studenou vodou a sloupneme slupku. Meruňky rozmixujeme, mandle pomeleme najemno. Smícháme v kompaktní těsto, z kterého tvoříme kuličky cca 2 cm veliké. Hotové kuličky obalíme v hořkém kakau.

Necháme uložené v chladu. Chutnají báječně - hořko-sladko-kysele.
 
 
www.vyziva-poradna.cz - zdraví, krása, vitalita 

Další články z rubriky Zdravé recepty

Bezlepkový chléb s cuketou v provensálském stylu

Díky cuketě není tento bezlepkový chlebík vůbec suchý a každému celiakovi, ale i tomu, kdo to nechce přehánět s pšenicí, udělá určitě radost.

Co potřebujete?

Mlsejte zdravě - domácí müsli tyčinky

Snad každý z nás má občas chuť na něco sladkého. Ale pokud jste se rozhodli stravovat zdravě, možná jako já často stojíte u regálu s cukrovinkami a marně hledáte něco, co by vaši chuť uspokojilo a zároveň to pro tělo nebylo jako rána pěstí. Relativně dobrou volbou bývají müsli tyčinky. Ale ani u těch si někdy nemůžeme být jistí.

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: