Detoxikace (očista) organismu

Rubrika: Sezonní záležitost
Autor: Jana Schillerová

Detoxikace (očista) organismu

Kdy zahájit detoxikaci?
Jaro je zpravidla nejlepší období pro zahájení očisty neboli detoxikaci. Znečištěné životní prostředí, nevhodná strava a stres, to vše zatěžuje náš organismus jedovatými látkami, které jsou příčinou mnoha onemocnění.

Naše tělo je stále zatěžováno různými škodlivinami, toxickými látkami, kouřem, smogem, prachem atd. To vše zatěžuje naše tělo, které si s většinou umí poradit samo. Naše tělo má orgány, jako jsou játra, ledviny, střeva, plíce a kůži, které slouží i k tomu, aby se přebytečných škodlivin zbavovaly. Jenže pokud je zenesené přespříliš a samo na to nestačí, začínají se objevovat po čase nejrůznější typy onemocnění. Proto je důležité provádět pravidelně očistný proces zvaný detoxikace.

Co nám detoxikace přináší?
Čistí danné orgány, zajišťuje krevní a lymfatické cirkulace, při zásadotvorné stravě odplavuje kyselé látky a tak zvyšuje alkalicitu krve, stimuluje imunitní systém, čímž se odbourávají také chronické bolesti, uvolňuje se svalové napětí a zvyšuje se hybnost kloubů.

Co je vlastně detoxikace?
Detoxikace je očistný proces, při kterém se tělo zbavuje jedovatých, škodlivých a toxických látek, které se usadily v našem těle (důležité orgány, cévní systém atd.), ale zvláště v problémových partií.

Jak dlouho je potřeba detoxikovat?

Proces detoxikace je velice individuální, doporučená doba je 1 - 3 měsíce, podle míry zanesení organismu. Při detoxikaci doporučujeme zásadotvornou stravu, bohatou na vitamíny a minerály, zvyšujeme přísun zeleniny a ovoce, příloh typu jáhly, pohanka, quinoa, kysané výrobky, brambory i různé ořechy a semínka. Lze pít bylinkové čaje. Při každé očistě je nutno hodně pít a to navíc min 2 - 3 litru tekutin denně, abychom vše vyloučily z těla ven. Zabráníme tak usazování těžkých kovů a toxinů v kanálcích ledvin, cévách a ve stěnách močového měchýře. Velice důležité je i zvýšení příjmu antioxidantů do organismu. Důležitá je zároveň očista těla a podpora vyloučení kůží relaxačními koupelemi. Můžeme podpořit také přírodními produkty a doplňky.


Další články z rubriky Sezonní záležitost

Listopad - podpora plic

A máme tu LISTOPAD, moji milí!

Po několika slunečných a teplejších dnech, přichází nezadržitelně podzim s chladným vzduchem, deštěm, ranními mlhami, nejen v Praze s pokličkou inverze nad hlavou, kdy bude naše imunita silně otestována.

V měsíci listopadu jsou nejzatíženějším orgánem PLÍCE. Ve zkratce opakování z biologie základní školy: Plíce jsou párovým orgánem zaplňujícím převážnou část hrudní dutiny. Dýchání je automatická činnost, kterou považujeme za samozřejmost. Vdechem se k buňkám do plic dostává kyslík, ten potřebují buňky k přeměně živin na energii, a který se krví roznáší po celém těle. Výdechem se z těla dostává oxid uhličitý, jež buňky vyprodukují, ten musíme z těla vyloučit ven. Tím je daná úzká souvislost mezi dýchací a oběhovou soustavou. Dýcháním proudí do plic asi 20 000 litrů vzduchu denně.

Duben - podpora jater

A máme tu DUBEN, moji milí!

Jaro sice přichází, ale zima jakoby se teprve probrala a snaží se urvat ještě posledních pár dní ve svůj prospěch. Narcisy svítící ze záhonů i přes chumelenici jasně dávají najevo, kdo je tady novým pánem :) Hurá, JARO!!! Stejně jako příroda i my bychom měli být nabití životní energií a těšit se z každoročního počátku koloběhu přírody. Měli... Jenže někdy to není až tak snadné. Někdo říká, že nastává vůbec nejnáročnější období roku. V dubnu jsou totiž nejohroženějším orgánem JÁTRA, nejdůležitější orgán látkové výměny, k tomu se ve vzduchu objevují první alergeny, takže propukají alergie a astma, zhoršují se kožní problémy, může nás navštívit nevítaný host jarní únava a paradoxně i deprese.

Opět na začátek krátké opakování z anatomie: JÁTRA jsou největším vnitřním orgánem a centrálním orgánem látkové výměny. Mají klíčovou roli v metabolismu sacharidů, tuků i bílkovin, jsou trávicí žlázou, která produkuje žluč, i žlázou endokrinní, ve které se tvoří některé hormony, jsou orgánem zásobním, ukládají glykogen, železo a některé vitamíny, jsou v nich tvořeny bílkoviny krevní plasmy a nezastupitelná je jejich úloha při detoxikaci organismu.

PROSINEC - PODPORA TLUSTÉHO STŘEVA

Na dveře klepe prosinec, moji milí, poslední měsíc roku. Ani se tomu nechce věřit, ale je to tak!


V prosinci je nejzatíženějším orgánem tlusté střevo. A to i bez ohledu na blížící se Vánoční svátky spojené v našich zeměpisných šířkách s nezřízenou konzumací cukroví, vánoček, štol, majonézových salátů a smažených řízků, které následuje pečená kachýnka a ve finále Silvestrovská všehochuť zalitá spoustou alkoholu :-) Ano, my Češi slavíme dost divným způsobem ;-)

Newsletter





Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: