Navštivte nemocnici – to je impuls pro rozhodnutí starat se více o své tělo a mysl !

Rubrika: Zdravotní potíže
Autor: Ing. Martin Škába

Navštivte nemocnici – to je impuls pro rozhodnutí starat se více o své tělo a mysl !
Říkáte si, co to je za titulek. Jak to souvisí s náplní profese výživového specialisty ? Naopak, velmi to souvisí. 

Mou prací je předávat lidem víru, energii a informace o tom, že prevence je nejdůležitější ! Vždyť zdraví máme jedno a tak lehce ho můžeme ztratit.

Jak říká čínské přísloví : „ Nemoc se k nám blíží koňským cvalem, ale opouští nás rychlostí želvy".

Pokud nemáte motivaci dělat něco se svým zdravím, zajděte si pro inspiraci do nemocnice !

Byli jste v nedávné době v nemocnici ? Před pár dny jsem musel celý den doprovázet jedno blízkého člověka po celodenních vyšetřeních a nakonec jsem byl přítomen jeho hospitalizování. Již dlouho jsem nebyl v nemocnici, takže na mě atmosféra nemocných lidí, bezmoci a úzkosti velmi dopadala. Celých 8 hodin na mě působil vliv toho, že zdraví je tak lehce možno ztratit.

Ale tak málo lidí, pro udržení svého zdraví něco dělá. Tak málo lidí se zajímá o to, jaké potraviny tělu škodí a jaké mají blahodárné účinky. Tak málo lidí pracuje s relaxací, učí se zklidňovat mysl a tím následně i tělo. Tak málo lidí cvičí.Tak málo lidí se zajímá o problematiku bylinek, doplňků stravy. Tak málo lidí se zajímá o detoxikaci těla.

Proč Vám to tady píšu ? Tento jeden den ve mně nechal významnou stopu v tom, že má profese, pokud mohu použít slovo „poslání", má obrovský smysl. Pomáhat lidem, dělat osvětu, bavit se s lidmi o prevenci a být lidem nápomocný při změně jejich životního stylu.

Zdraví máme jen jedno. Vím, že to víte.

Pokud zatím nic neděláte pro své tělo a zdraví, radím Vám, zajděte si někdy do nemocnice a sledujte ty bezmocné lidi, plné bolesti !


Další články z rubriky Zdravotní potíže

Co jíst pro krásnou pleť?

O svou pleť bychom měly pečovat kvalitními krémy, ale i zdravým jídelníčkem! Nejen postava, ale i pleť je výsledkem našeho stravování! Co všechno potřebujete jíst, aby vaše pleť vypadala svěže, zdravě a čistě?

Viscerální tuk a hubnutí

Metabolický syndrom (MS) zahrnuje hned několik zdravotních příznaků: vysoká hladina triacylglycerolů, nízká hladina HDL („hodného“) cholesterolu, vysoký krevní tlak, hyperglykémie či přímo cukrovka druhého typu a tzv. abdominální obezita, tedy nebezpečně velký obvod pasu. A právě za poslední zmíněné nemůže nikdo jiný než viscerální tuk, který se ukládá v oblasti našich vnitřních orgánů.

Vliv stravy na orgasmus u ženy

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: