Mgr. Zuzana Douchová

Komplexní poradenství v oblasti výživy, psychologie a sportuPřáli byste si být trvale štíhlí a přitom zdraví a plní energie? Je jídlo a váha Vaše věčné trápení? Chodíte cvičit, snažíte se jíst zdravě a stále nehubnete? Trápí Vás výčitky po "nezdravém" jídle? Máte často chuť na sladké a býváte unavení? Jíte a děláte to, co opravdu potřebujete a chcete?
 
Společně přijdeme na příčinu Vašich potíží, ať už Vám leží v žaludku nebo na srdci. Naučíte se správně a dostatečně jíst a cvičit. Nebudete držet žádnou dietu, ani jíst pouze "zdravé" potraviny. Dosáhnete své optimální hmotnosti a zdraví bez hladovění, úmorného cvičení a výživových doplňků. Zjistíte, co opravdu potřebujete!

Nabízím tyto služby:

individuální konzultace v oblasti výživy a psychologie (hubnutí, přibírání, sportovní výživa a zdravý životní styl, emoční přejídání a držení diet, poruchy příjmu potravy, chronické potíže a jejich prevence, potravinové alergie a jiné speciální výživy, ajurvédská výživa, odkyselení organismu a další
 
diagnostiku tělesného složení (bioimpedanční měření zjišťující množství tuků, svalů, kostní hmoty, vody v těle, bazální metabolismus a další) 

výživové plány (sestavení konkrétního jídelníčku na základě analýzy současného stravování, zdravotního stavu, tělesného složení s podrobným rozpisem všech potřebných živin, energie, aktivity s recepty a dalšími doporučeními, jde o dlouhodobější spolupráci na celkové změně životního stylu)

individuální lekce cvičení (jógová zdravotní terapie, cardio trénink, posilování problémových partií, aktivace hlubokého stabilizačního systému)

semináře (různá témata z oblasti výživy a psychologie)

Věřím, že úprava hmotnosti je otázkou nejen změny stravování a pohybu, ale také myšlení a chování k sobě a k druhým.


Telefon: +420 606 961 803
E-mail: zuzana.douchova@gmail.com
WWW: www.zuzanadouchova.cz
Facebook:
Adresa: Na Valech 6
160 00 Praha 6 - Dejvice

Články

Víte, co pijete?

Jíte zdravě, pravidelně cvičíte a stále se vám nedaří zhubnout? A co pijete? Při hubnutí je důležité stejně jako potraviny vybírat i vhodné tekutiny! Podívejte se, kolik kostek cukru mají takové běžné nápoje a možná si příště raději koupíte obyčejnou vodu:)!
Upečte si zdravé sezamové sušenky

Sezamová semínka jsou nejzdravější - jsou zdrojem zdravých tuků, ale i bílkovin a řady minerálů a vitamínů. Ochutnejte domácí zdravé sezamky!
Naučte se vařit cizrnu

Ochutnejte dva snadné recepty z cizrny. Super zdravá a také chutná cizrna připomíná tvarem hrách, chutí lískový ořech a patří mezi nejkvalitnější luštěniny.
Tipy na jarní detox bez hladovění!

Během jarních detoxikačních procedur nemusíte jen držet půsty, popíjet zeleninové šťávy, nebo jíst několik dní v kuse jednu a tu samou potravinu, abyste jí pak dlouho nemohli ani cítit. Přivítejte raději jaro v plné síle a s úsměvem na tváři!
Snížená funkce štítné žlázy neznamená nadváhu
02.05.2014
Nesmiřujte se s nadbytečnými kily, které onemocnění štítné žlázy doprovází! I při snížené funkci štítné žlázy je hubnutí stále možné, jen stačí vědět jak na to.
Co jíst a dělat pro otěhotnění?
02.05.2014
Chcete otěhotnět a nejste si jistá, jak vy sama můžete přispět k vhodným podmínkám pro otěhotnění? Pokoušíte se o miminko již nějakou dobu a stále se nedaří? Možná je právě nyní na čase změnit životasprávu.
Bílkoviny jako podstatná součást hubnutí
07.05.2019
Máte oslabenou imunitu, špatnou hojivost ran nebo se cítíte zesláblá a unavená? Máte potíže s pletí a řídnutím vlasů? Důvodem může být nedostatek bílkovin v jídelníčku a je třeba je okamžitě navýšit!
Jak omezit cukr? Zjistěte kde ho je nejvíce.

Na udržení štíhlé linie nebo při hubnutí nestačí nesladit kávu a čaj bílým cukrem, vyměnit ho za cukr třtinový nebo med. Bílý cukr je obsažený i v běžných potravinách, kde už jeho množství příliš neovlivníme. Ovlivnit však můžeme výběr potravin!
Co jíst pro krásnou pleť?

O svou pleť bychom měly pečovat kvalitními krémy, ale i zdravým jídelníčkem! Nejen postava, ale i pleť je výsledkem našeho stravování! Co všechno potřebujete jíst, aby vaše pleť vypadala svěže, zdravě a čistě?
Vyhněte se bílému cukru, oslaďte si jídlo zdravě!

Máte nadváhu, oslabenou imunitu, časté zažívací a kvasinkové potíže? Příčinou může být zvýšený příjem bílého cukru, který lze snadno nahradit přírodními zdravými sladidly.
Proč je důležité jíst pečivo, těstoviny a všechny ostatní sacharidy?

Vyhýbáte se pečivu a přílohám v domnění, že po tom rychleji zhubnete? Ano zhubnete, ale jen vodu a vlastní svalovou hmotou! Pokud chcete opravdu zhubnout, nezapomínejte na sacharidy.
Jak nepřibrat přes vánoce a přitom jíst všechno?

Zimní období je sice o více kaloricky bohatší a výživnější stravě, ale nemusíte přibírat každou zimu a svádět to na Vánoce! Stačí si umět vybrat ty správné zimní potraviny, které zasytí, ohřejí a dodají energii bez toho, abyste musely mlsat, přejídat se a mít pak z toho „zimní“ depresi. Důležitá je kvalita a ne kvantita!
Jak snížit glykemický index potravin a zhubnout?

Při redukci nadváhy a obezity doporučuji zařazovat co nejčastěji potraviny s nižším glykemickým indexem. Tyto potraviny udržují hladinu cukru v krvi stabilní a jsou nejen prevencí proti hladu a chutím na sladké, ale také proti únavě, cukrovce a kardiovaskulárním potížím.
Pravidelná strava - je opravdu tak důležitá?

Při hubnutí je doporučováno jíst pravidelně 5-6 denně po malých dávkách. Znamená to tedy, že máme 6 krát denně sníst malý krajíček chleba se lžičkou tvarohu? Nebo že mám mít rozdělena hlavní jídla na části? To rozhodně nikoli, platí pravidlo 3 hlavní velká jídla a 2 – 3 svačiny mezi jídly. A proč máme vůbec tak často jíst? Lidem, kteří jsou zvyklí při hubnutí hlavně hladovět, zní toto doporučení naprosto nelogicky! Máme pravidelně jíst, abychom zhubli? Ano! Tak snadné to je!
Chcete zhubnout? Začněte jíst tuky!

Většina dietních doporučení říká, že bychom neměli jíst tuky. Vařit vše na vodě, dusit v páře, jíst odtučněné výrobky… Taky vám však u takto upravených pokrmů něco chybí? Že by to byla chuť? Tuky jsou ve stravě důležité a ani při hubnutí se jich nemusíte vzdávat!
Držet nebo nedržet dietu?

Držení diety má asi většina z nás spojeno s hubnutím. Napadlo vás však někdy, že dietou můžete naopak pořádně přibrat?
Při hubnutí si dejte pozor na dietní potraviny

Snažíte se zhubnout, jíst zdravě a stále se vaše hmotnost nedala na zdárný ústup? Možná bude chyba v tom, že zaměňujete kvalitu za kvantitu…

Dotaz na poradce

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Doporučit známému

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus třiPřihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: