Mgr. Veronika Mlčochová

Poradna NutrifitCo můžete v poradně Nutrifit očekávat: výživové poradenství vychází ze zásad zdravého a správného stravování, nebudou vám nuceny žádné „zázračné“ pilulky, koktejly apod., získáním podrobné anamnézy (zdravotní, nutriční,..) a vyšetřením (měření, bodystat, analýzy..) zjistím případné chyby ve vaší životosprávě a navrhnu nejvhodnější změny a postupy, nebudete omezování striktními zákazy, ale získáte vhodná doporučení, bude Vám srozumitelně vysvětleno vše, co se týká výživy a zdravého životního stylu, jak se orientovat v této široké problematice, které potraviny vybírat a proč…, protože každý má jiné potřeby je základem individuální přístup ke každému klientovi, nedostanete pouze paušální doporučení, ale budou řešeny Vaše konkrétní problémy, spolupráce s dalšími odborníky v mnohých oblastech zajišťuje komplexní péči, zárukou je spolehlivý a pečlivý přístup a vysoká kvalita poskytovaných služeb, snahou poradny Nutrifit je vyjít vstříc a nalézt optimální řešení právě pro Vás.

Telefon: 608966713
E-mail: info@poradnanutrifit.cz
WWW: www.poradnanutrifit.cz
Facebook:
Adresa: Sadová 28
79603 Prostějov
Pobočky: Působíme dále v Kroměříži, Znojmě, Praze a Lysé nad Labem.

Články

Proč jsou rychlé a “zaručené” diety zrádné?
15.09.2015
Po prázdninách často začíná vlna nových předsevzetí, děti se vrací do lavic, začíná se s různými kroužky a pravidelnými aktivitami, mezi které patří i odhodlání změnit stravovací návyky. Ze všech stran se valí reklamy, které slibují, že nadbytečná kila budou padat dolů stejně, jako listí na podzim. Přinášíme proto stručný přehled: Proč jsou rychlé a "zaručené" diety zrádné?
Jarní detoxikace aneb: jak si prospět a neublížit si

Na jaře přichází oblíbené a výživovými poradci skloňované téma „jarní detoxikace". Příroda se začíná probouzet a s tím, jak vzrůstá její síla, člověk touží nabrat nové síly a energie s ní. Po zimě je ale vyčerpaný a oslabený, především proto, že mu chybí některé vitaminy (hlavně vitamin C a D), často v důsledku snížené konzumace ovoce a zeleniny v zimních měsících a z nedostatku slunečních paprsků. Bývá také snížená pohybová aktivita a s tím je spojený i nárůst hmotnosti. Bylo by velmi snadné, držet pár dní či dokonce jen jeden den půst či nějakou očistnou kůru a tím se zbavit toxických látek a jako bonusu i několika kilogramů na víc. Bohužel to tak snadno nefunguje.
Grilovat zdravěji? Jde to!
23.06.2015
Léto klepe na dveře, počasí je stále teplejší a sluníčko zapadá čím dál později. Opět nastává příležitost víkendových posezení s přáteli, která jsou - zvlášť v naší dnešní době - spojena s tak oblíbeným grilováním.
Váha vám nesdělí zdaleka vše
27.12.2019
Možná jste zaregistrovali v novinách titulky o tom, že ten, kdo má 5 kg nadváhy, je šťastnější. S tímto názorem se dá souhlasit za určitých podmínek. A to v případě, kdy porovnáváme skupinu osob s mírnou nadváhou s osobami, které se snaží udržet si svoji vysněnou váhu za každou cenu, což také není vhodná cesta ke zdraví a pohodě. Přestože tímto zjištěním udělali vědci mnohým lidem asi velkou radost, tak se jím nenechte ukolébat na vavřínech. Každý jsme jiný a proto každý potřebujeme individuální doporučení, v jakých mezích bychom se měli pohybovat, abychom podpořili naše zdraví a také se cítili v pohodě i po psychické stránce. Tělesná hmotnost je totiž pouze orientačním ukazatelem a stejně jako index BMI nám o „kvalitě" složení těla nesdělí nic podstatného
Hody, hody, doprovody...

... dejte vejce malovaný... a dál to znáte určitě sami. Velikonoce - pro některé velice oblíbený, pro jiné ale neoblíbený svátek. Nicméně, ať už k nám přicházejí svátky jakékoli, myslím, že nejdůležitější je příjemná atmosféra, kterou do našich všedních dnů vnášejí. Rodina se schází dohromady, hoduje společně u stolu a děti se nemůžou dočkat venkovních radovánek. Ideální doba vyrazit do přírody, načerpat energii ze Sluníčka a probouzejícího se světa, kdy všechno začíná pučet.

Velikonoce se dají považovat za svátky přicházejícího jara, ovšem neměli bychom zapomínat, že se jedná i o nejvýznamnější svátky křesťanské církve. Velikonoce vznikly ze slov ´veliká noc´, kdy ukřižovaný Ježíš Kristus vstal z mrtvých.

Pojďme se na tyto svátky podívat z našeho pohledu. Tedy, jak si je užít nejen tradičně, ale i zdravě. Každý den přináší svá určitá specifika a zvyklosti.

Hubnout nebo jednou provždy zhubnout?!

Spousta lidí se potácí v kruhu neustálého hubnutí s nevalným výsledkem. Nedaří se jim zkrátka zhubnout natrvalo, tak aby se zároveň cítili dobře, nehladověli a posílili své zdraví. Někde dělají chybu. Zkusíme Vám nastínit, kde může být "zakopaný pes". Ovšem pamatuje, co platí u jednoho, neplatí u druhého. Každý jsme jiný a proto individuální zhodnocení dané situace, léta praxe a naše odborné vedení Vám mohou pomoci, aby to tentokráte dopadlo podle Vašich představ.
Hubnutí s výživovým poradcem

Výživové poradenství je založeno na individuálním přístupu ke každému klientovi. Nejprve klient projde důkladným vstupním vyšetřením. Při něm jsou zjišťovány stravovací návyky klienta, denní a víkendový režim (př. profese, trávení volného času...), případná zdravotní omezení (užívané léky), která mohou ovlivnit průběh poradenství. Následuje změření metabolické aktivity, tuků, svalů, vody.... V naší poradně používáme nejpřesnější analyzátor Bodystat.
Hubnutí s krabičkami

Krabičková dieta je založena na konzumaci objednané diety, kterou vám přivezenou až domů, rozdělenou na jednotlivé chody a připravenou do krabiček. V České republice je velké množství firem, které se rozvozem krabičkové diety zabývá, jelikož se jedná o velmi výhodný byznys.
Hubnutí s koktejly

Koktejly na hubnutí - obvykle se vyrábějí v podobě prášku s různými příchutěmi, které se míchají s vodou. Jejich základem je nejčastěji syrovátková nebo rostlinná (sójová) bílkovina a vláknina, která omezuje chuť k jídlu. Většinou obsahují málo tuků a sacharidů. Podle druhu jsou koktejly doplňovány dalšími látkami podporujícími hubnutí jako carnitin, synefrin, bioaktivní chrom apod. Pití koktejlů částečně nahrazuje konzumaci pevné stravy.
Hubnutí s doplňky stravy

Volně prodejné léky a doplňky stravy na hubnutí - na trhu jich existuje celá řada. Některé omezují chuť k jídlu, jiné obsahují kofein, který stimuluje organismus, jiné větší množství vlákniny, která má navodit pocit zasycení nebo snižují vstřebání tuku ze stravy.
Metody hubnutí – porovnání

V posledních době se zvyšuje zájem lidí o prevenci a podporu zdraví úpravou životního stylu. Problém je ale v záplavě různých „zaručených" rad a tipů, jak nejrychleji zhubnout, zahrnující všelijaké diety, tablety, koktejly...A proto, dostat se ke kvalitním a pravdivým informacím, může být těžší, než se zdá.
Je lepší volbou jídelníček nebo kurz?

Jídelníček je výhodou v případě, kdy si nechcete moc lámat hlavu s tím, co kdy a v jakém množství máte jíst. Toto za Vás vyřeší detailní rozpis jídelníčku. Pokud si necháte sestavit jídelníček od odborníka přesně pro Vás, můžete mít jistotu, že bude splňovat všechna pravidla správné výživy (poměr živin, pestrost, zastoupení všech potřebných nutrientů aj).

Autor: Mgr. Veronika Mlčochová - Porada Nutrifit - výživové poradenství Prostějov, Znojmo, Kroměříž 

Bodystat – jak pomáhá při hubnutí

Bodystat má velmi významnou úlohu při správném hubnutí. Díky němu dokážeme vysledovat jestli je redukce tukové tkáně opravdu efektivní. Výsledek měření je odrazem, zda je daný stravovací režim, ať kurz či jídelníček, vhodně zvolený a zda dochází k úspěšnému úbytku tukové tkáně dle stanoveného cíle.

Autor: Mgr. Veronika Mlčochová - Poradna NutriFit - výživové poradenství Prostějov, Znojmo, Kroměříž

Nadváha a obezita - nejen estetický problém. Část 4. Proč hubnout?

To je otázka na kterou si musí každý zodpovědět sám. Některým lidem z estetického hlediska nemusí vadit, že jsou oplácáni tukem a nevidí tudíž důvod, proč by se měli „sužovat" nějakým hubnutím. Není nezbytně nutné mít svalnatou vypracovanou postavu, může se stát, že mátě pouze nějaké to kilečko navíc a přitom jíte zdravě. V tomto případě není nutno, pokud si to sami nepřejete, hubnout. Váš problém bude nejspíše jen estetického rázu, ale zdravotní následky při pár kilech navíc opravdu téměř nehrozí. Ale jestli se ale Vaše BMI pohybuje v oblasti obezity, není problém už jen estetický, ale rozhodně také zdravotní. V tomto případě by bylo třeba zhubnout, aby se obezita neprojevila jedním z mnoha svých zdravotních následků.

Autor: Mgr. Veronika Mlčochová - Poradna NutriFit - výživové poradenství Prostějov, Znojmo, Kroměříž

Nadváha a obezita - nejen estetický problém. Část 3. Komplikace a léčba

Jaké jsou důsledky a komplikace nadváhy? Některé můžeme pozorovat ihned, ale většina z nich se projeví až za několik let. Obezita nebolí a proto nás nenutí s ní ihned při prvních příznacích bojovat. O to je zákeřnější a tichý zabiják, který s sebou přináší mnohá závažná onemocnění.

Autor: Mgr. Veronika Mlčochová - Poradna NutriFit - výživové poradenství Prostějov, Znojmo, Kroměříž, Praha, Brno  

Nadváha a obezita - nejen estetický problém. Část 2. Rizikové faktory

Ne vždy za svoji hmotnost mohou lidé naprosto sami svým přičiněním. Určitý podíl mají i genetické dispozice. Naše genetická výbava může ovlivňovat energetický výdej, tedy jak „spalujeme", může určovat naše chuťové preference, aktivitu enzymů, zda lépe či hůře spalujeme tuky, jakou máme tělesnou kompozici, kam se bude tuk přednostně ukládat aj.

Autor: Mgr. Veronika Mlčochová - Poradna NutriFit - výživové poradenství Prostějov, Znojmo, Kroměříž, Praha, Brno

Nadváha a obezita - nejen estetický problém. Část 1. Klasifikace nadváhy a obezity

Jak se od sebe nadváha a obezita liší, jaká je mezi nimi hranice? Co je jejich příčinou? Jaké nám přinášejí komplikace v životě? Jak jim účinně předcházet? Na tyto otázky se pokusíme najít odpověď v tomto článku.

Autor: Mgr. Veronika Mlčochová - Poradna NutriFit - výživové poradenství Prostějov, Znojmo, Kroměříž 

Dotaz na poradce

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Doporučit známému

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus třiPřihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: