Makám na sobě, přesto nehubnu, nezpevňuji se, výsledky jsou za očekáváním, nevím proč!

Rubrika: Sportem ke zdraví
Autor: FaktorPlus - centrum pro výživu, zdraví a sport

Makám na sobě, přesto nehubnu, nezpevňuji se, výsledky jsou za očekáváním, nevím proč!
Trápí Vás taky tento problém? Zřejmě děláte některou z těchto chyb:

1. Věnujete se pouze aerobním (tedy spíše vytrvalostním) činnostem a pravděpodobně v nesprávné intenzitě i délce zatížení.

Tzn. např. běh, kolo, plavání, různé formy aerobních aktivit ve fitcentrech jako aerobic, spinning, alpinning aj., jsou bezesporu žádoucí a náročné, ale pokud jsou špatně nastaveny, tak budou jen sporadicky účinné vzhledem k očekávaným cílům.

2. Ve Vašem systému pohybových aktivit chybí nebo je zastoupena pouze v nedostatečné míře tzv. anaerobní činnost.

V daném případě myšleno posilování svalstva a to bez ohledu na zvolenou formu. Neznamená to však, že musíte nutně posilovat ve fitku. Prostě zvolte si variantu, která Vám nejvíce vyhovuje, ale posilujte! Samozřejmě správně, abyste nenadělal(a) více škody, jak užitku.

3. Chybí Vám odpovídající regenerace, kompenzace pohybu apod.

Po každém tréninku je nutné poskytnout tělu odpovídající a dostatečně dlouhý odpočinek včetně protahovacích a uvolňovacích cvičení.

4. V neposlední řadě můžete mít špatně nastavenou výživu.

Nebojte se jíst. Po tréninku doplňte sacharidy i bílkoviny. Optimálně 20g bílkovin ku 50 - 100 gramům sacharidů. Určitě nebudete tloustnout, naopak Vaše svaly budou pevné a pružné. Budou spalovat tuk. Dbejte ovšem na správné nastavení Vaší výživy! Správná výživa = 60% úspěchu.

5. Někdy méně znamená více, na to nezapomínejte! Bez adekvátního odpočinku to nepůjde.

Cítíte-li, že Vaše tělo ještě není optimálně připraveno na další zátěž, prodlužte si čas odpočinku. Netrénujte nedostatečně zotavená(ý) a už vůbec ne v nemoci.

Více si věřte! Není to až tak složité cítit se dobře a vypadat skvěle. Navíc bez velkých investic. Stačí se jen rozhodnout, být trpělivá(ý) a budete překvapená(ý), co všechno jde.

--

Autor článku: Mgr. Petr Jež, www.faktorplus.cz, tel. 724033133


Další články z rubriky Sportem ke zdraví

Obyčejná i neobyčejná chůze

Již dávno bylo prokázáno, že z hlediska našeho zdraví je nejperspektivnější formou pohybu „obyčejná chůze“. Chodit se každý člověk naučí během prvního až druhého roku života a od této doby je chůze základním prostředkem pro přemisťování. Jedná se o nejpřirozenější formu pohybu, šetří naše klouby, což mohou využít všichni, kterým vlastní váha nebo zdravotní stav neumožňují provádět jiné aktivity.

Nordic Walking a duševní zdraví

V současnosti se jen stěží dopátráme, kdy, kde a který lékař odhalil, že ideálním prvkem relaxace je procházka na čerstvém vzduchu. Nordic Walking pak tuto teorii ještě umocňuje. Děje se tak díky dnes již obecně známým skutečnostem o jeho nesporně pozitivních účincích na pohybový aparát člověka, potažmo celý lidský organismus.

Nordic Walking - geniální aktivita

Článek, který čtete, píši s úctou k těm, kteří jsou skutečnými mistry Nordic Walking a snaží se lidem předávat maximum možného, ale i proto, abych poukázal na skutečnost, že není NW jako NW. V ČR dnes najdete mnoho subjektů nabízejících výuku či trénink severské chůze včetně různých organizací, které vám umožní získat vzdělání pro výuku NW. Bohužel nešvarem doby je skutečnost, že stále více lidí chodí špatně i přesto, že prošli hodinami tréninku pod vedením instruktorů.

Newsletter





Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: