Kouč, osobní trenér a výživový poradce v jednom

Rubrika: Ostatní
Autor: NutriCentrum

Práce, každodenní povinosti, ale i mezilidské vztahy od nás vyžadují energii, sílu a pozornost.
Pokud chceme být v životě aktivní, potřebujeme kondici a vytrvalost, pružnost, schopnost koncentrace i relaxace.
Jako všechno v životě, i tyto schopnosti a vlastnosti lze podporovat, trénovat a rozvíjet.

Pokud se rozhodneme, že na sobě chceme v tomto směru pracovat, zůstává otázkou jak, kde a případně s kým.

Nabídek s možnostmi individuálního nebo kolektivního cvičení, nutričního poradenství, koučinku a dalších služeb z oblasti osobního rozvoje a zdravého životního stylu najdeme mnoho.
Méně už je těch, které ke každému klientovi přistupují opravdu komplexně a poctivě řeší jeho konkrétní přání a cíle, s ohledem na souvislosti jeho současné životní situace, tělesné i duševní dispozice, zdravotní stav, psychické rozpoložení a další faktory, které hrají svoji roli.

Osobní rozvoj a zdravý životní styl jsou oblasti, které v sobě zahrnují více částí.
Ideálním výsledkem je pak harmonický, dobře fungující celek.

Vše by mělo začít analýzou současného stavu a jasnou představou o tom, jakého stavu by člověk chtěl dosáhnout, jaké jsou reálné možnosti k dosažení takových cílů a jaké postupy je potřeba dodržovat, aby se objevily po časech znatelné výsledky.
Pokud člověk ví, jak na tom je, kam chce dojít a seznámí se i s postupy, jak tam dojde, není jiné cesty, než udělat první krok a pak další a další...

Rozhodneme-li se například, že si zlepšíme postavu, najdeme si vhodné fitness centrum, nebo menší posilovnu, nebo začneme cvičit doma a občas navštívíme nějakého trenéra, či specialistu, abychom se přesvědčili, zda cviky provádíme správně a nesprávnými cvičebními návyky si naopak neškodíme.

Další důležitou oblastí je v tomto případě strava, která ovlivňuje náš tělesný stav, tvar postavy, ale také nálady, psychiku a úroveň energie, kterou máme, nebo nám naopak schází.

Ani to však není všechno. Cvičení a strava musí být ještě podpořeny celkovým správným režimem a životním stylem.

Pokud bychom například podcenili důležitost spánku a času, potřebného na regeneraci, nebo nedodržovali dlouhodobě tréninkový plán a stravovací návyky, pak ani výsledek takového snažení by nás nejspíše příliš nepotěšil a neuspokojil.


Je to jako s řízením auta. Musíte dobře ovládat volant, řadící páku i všechny pedály.

Kdybyste jen šlapali na plyn, ale nepoužívali správně brzdu, brzy nejspíš havarujete.
Bez toho, že šlápnete na plyn zase nikam nedojedete. U toho všeho je nezbytné používat i volant, protože je potřeba přizpůsobovat jízdu terénu.

Ze začátku se to může zdát všechno složité, ale pokud se seznámíte s jednotlivými prvky a naučíte se je koordinovaně používat, nakonec si jízdy užíváte.

Stejně tak je to i se cvičením, stravovacími návyky a dalšími oblastmi zdravého životního stylu a osobního rozvoje.


Pokud bydlíte v Praze, můžete využít služeb NutriCentra, kde si můžete zacvičit v příjemném, diskrétním, téměř rodinném a přesto komplexním centru.

Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně. Můžeme analyzovat složení Vašeho těla a získat podrobný přehled o Vašem stavu a kondici.

Posloužíme Vám jako výživový poradce, v případě zájmu Vám sestavíme jídelníček a dáme doporučení v oblasti stravy.

V našem fitness pro ženy Vám doporučíme nejvhodnější cviky a přístroje, na kterých můžete cvičit. V případě potřeby Vám dodáme nejen praktické informace ke správnému provádění cviků a používání přístrojů, ale i motivaci k tomu, aby Váš rozvoj nezůstal na "mrtvém bodě" a abyste zdárně prošli všemi fázemi, včetně těch méně příjemných.

V tomto směru fungujeme i jako kouč, protože není důležité vědět pouze "co a jak", ale je dobré neztrácet také nikdy ze zřetele "proč".

NutriCentrum, Veverkova 1229/9, Praha 7, www.nutricentrum.cz 


Další články z rubriky Ostatní

Spokojený klient je pro nás ta nejlepší reklama

Přečtěte si níže naše reference a podívejte se na výsledky našich skutečných klientů (na každého z klientů Vám rádi poskytneme kontakt) a poté se rozhodněte, s kým chcete zhubnout!
Nevěřte už prosím všem těm "zaručených dietám" a "jídelníčkům na míru", věřte výsledkům a referencím skutečných klientů!

Kniha: 77 jednoduchých tipů na hubnutí

Toužíte zredukovat svou hmotnost? Necháváte se zlákat nejrůznějšími sliby, ale po dosažení ideální váhy přichází na řadu známý jojo-efekt? Nezoufejte. Chcete-li si dlouhodobě udržet svou hmotnost nebo zhubnout, nepotřebujete žádnou dietu, přísné jídelníčky či dogmata o výživě, která zakazují konzumaci určitých živin nebo potravin.

7 tipů, jak se naučit pít vodu

Hydratace je klíčem ke zdraví - přináším vám 7 tipů, jak zařadit pití vody do svého každodenního života.
Jaro je v plném rozpuku, začíná se oteplovat a my bychom měli pamatovat na náš pitný režim. Někteří z vás se mohou cítit unaveni, mohou být letargičtí, trpět bolestmi hlavy, suchou pokožkou a akné. To vše může mít jeden společný důvod a to, že málo pijeme vodu.
 

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: