Hubnutí začíná v hlavě

Rubrika: Zdravotní potíže
Autor: Šárka Jakešová, DiS., RNT

Ať už o tom víte, nebo ne, vaše hubnutí začíná ve vaší hlavě. A nemyslím teď vaše ústa a to, kolik toho dokáží sníst. To, co vaše hubnutí startuje, je vaše rozhodnutí a vaše odhodlání vydržet. Pokud totiž vaše hlava není připravená na vaše hubené JÁ, hubnutí se nedaří, nebo ho nejste schopni trvale udržet.

Pro úspěšné hubnutí a následné udržení si váhy jsou důležité tři věci:

úprava jídelníčku,

úprava pohybu,

hlava připravená na vaše budoucí jiné JÁ.

Váš cíl musí být dostatečně atraktivní a zároveň reálný, aby vaše motivace dosáhnout ho byla skutečně velká a vy jste byli ochotni překonat všechny nesnáze, které může jeho dosažení přinést. Pokud je pro vás opravdu žádoucí, říká vám vaše hlava i vaše břicho jasné Ano.

Jak jednoduše zjistit, co vám vaše hlava a břicho říká na vaše rozhodnutí zhubnout? Udělejte si čas sami na sebe, kdy nebudete rušeni. Sedněte si do oblíbeného křesla. Můžete si pustit příjemnou hudbu, nebo zůstat v tichu se svými myšlenkami. Zapálit si svíčku, nebo zůstat v pološeru. Záleží, co, komu vyhovuje.

Vsedě se zavřenýma očima si můžete představit sebe tak, jak by se vám líbilo vypadat. Prohlídnout si svojí vysněnou postavu ze všech stran, jako byste se na sebe dívali do zrcadla, když jste nazí, v plavkách na pláži, nebo krásných šatech. Představte si, jak se budete cítit až budete vypadat tak, jak jste si to přáli. Jak se budete líbit svému okolí a hlavně - sobě.

Nyní je čas, abyste si procítili to, co si o tom myslí vaše hlava a celé vaše tělo. Ucítíte-li nepříjemné pocity v oblasti břicha, je něco s vaším přáním špatně. Veškeré negativní pocity vám později budou v hubnutí bránit. Díky nim dostanete odpověď na otázku, proč se stále dokola pokoušíte hubnout a původní váha se stále vrací - vaše hlava nebyla připravená na vaše hubené JÁ.

www.vyziva-poradna.cz


Další články z rubriky Zdravotní potíže

Zdraví a psychika

Víš, co znamená záchvatovité přejídání a další poruchy potravy?

Poruchy příjmu potravy jsou onemocnění, která jsou závislá na společenských a kulturních vlivech - jednoduše řečeno - jsme pod neustálým tlakem toho, co si o nás myslí ostatní, svět médií nám dává neustále najevo, jak bychom měli vypadat.

 Záchvatovité přejídání - nepleťme si to s občasným přejedením se při oslavě či návštěvě babičky :-) - je porucha, nemoc, při které se střídají záchvaty přejídání (množství jídla mnohonásobně převyšuje běžnou porci) a následně přehnané omezování v jídle v důsledku výčitek z předchozího přejídání. Začíná být stále více rozšířené, vedle anorexie a bulimie.

Testosteron - jak si udržet mužnost do vysokého věku

Testosteron je hormon, který muže dělá mužem. Jakmile začne této vzácné látky v těle ubývat, dostává se muž postupně do tzv.přechodu. Stojí za vším, co odlišuje muže od ženy. Muž je lovec a aby byl rychlý, silný a úspěšný, testosteron mu zajišťuje pevnější kosti, větší svaly, silnější srdce, větší kapacitu plic, více červených krvinek, dává větší odvahu, sexualitu, ale také například prostorovou představivost, lepší orientační smysl a ostřejší smyslové orgány.

Newsletter

Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: