FaktorPlus - centrum pro výživu, zdraví a sport
Nabízíme:   

- individuální výživové programy (redukce hmotnosti, nabírání svalové hmoty, výživa v těhotenství a po porodu, sportovní výživa, výživa dětí a mládeže aj.)   

- měření pomocí přístroje InBody 170    

- Nordic Walking – výuka, instruktorské kurzy    

- kondiční a sportovní programy 


Zvětšit mapu


Telefon: 724033133
E-mail: info@faktorplus.cz
WWW: www.faktorplus.cz
Facebook:
Adresa: Tyršova 438
25601 Benešov
Pobočky: Najdete nás také ve Žďáru nad Sázavou - http://fyzio-h.cz

Články

Nordic Running - běh s holemi je skvělý
05.08.2016
Běhání patří mezi nejoblíbenější sporty v ČR. Jeho výhodou je, že běhat můžeme téměř kdekoli a pokud to zdraví dovolí, mohou se běhu věnovat téměř všichni. Zkusili jste ale někdy běžet s holemi? Nordic Running umožňuje komplexní rozvoj svalové soustavy, dýchacího a oběhového systému. Tato pohybová aktivita klade ale nemalé nároky na správné zvládnutí základní techniky, která je však podmínkou její bezpečnosti a efektivity. Vlivem zapojení horní poloviny těla pomocí holí dochází k výraznému navýšení intenzity zatížení pohybového i kardiopulmonálního systému a tím i celkového energetického výdeje.
Léčebná síla čerstvých zeleninových šťáv
27.12.2019
Proč je konzumace ovocných a zeleninových šťáv pro lidský organismus výhodnější a zdravější než jíst ovoce a zeleninu vcelku?
Makám na sobě, přesto nehubnu, nezpevňuji se, výsledky jsou za očekáváním, nevím proč!
01.02.2016
Trápí Vás taky tento problém? Zřejmě děláte některou z těchto chyb:

1. Věnujete se pouze aerobním (tedy spíše vytrvalostním) činnostem a pravděpodobně v nesprávné intenzitě i délce zatížení.

Tzn. např. běh, kolo, plavání, různé formy aerobních aktivit ve fitcentrech jako aerobic, spinning, alpinning aj., jsou bezesporu žádoucí a náročné, ale pokud jsou špatně nastaveny, tak budou jen sporadicky účinné vzhledem k očekávaným cílům.

Hořčík - nenahraditelný prvek
07.09.2015
Aby naše tělo fungovalo správně, nutně potřebuje hořčík. Bohužel lidé stále ještě nedocenili jeho nenahraditelnost a životně důležitý význam. Podíváme-li se blíže na účinky hořčíku v lidském těle, tak zjistíme, že působí antitoxicky, antistresově, protialergicky i protizánětlivě.
Celulitida - jak se jí zbavit?
23.08.2015
Pomerančová kůže trápí v současnosti více než 90% žen a dívek. A skutečnost je taková, že věková hranice, kdy se celulitida objeví, se stále snižuje. Proto dnes již není výjimkou, že tímto problémem trpí i dívky školního věku. Realitou doby je také fakt, že s celulitidou se začínají potýkat i muži.

 

Nordic Walking je sport
07.05.2019
Nordic Walking je sport! A tak bychom na tuto aktivitu měli pohlížet. O Nordic Walking ovšem nemluvíme v případech, které bohužel můžeme pozorovat u převážné většiny populace používající hole k chůzi. Tito lidé ke své škodě, mají hole pouze jako „módní doplněk" a spíše jim překážejí. Většinou je vidíte, jak je tahají za sebou. Mnozí používají k Nordic Walking i hole trekové, tedy nevhodné. Mají je špatně nastavené a drtivá většina absolutně neovládá techniku.
Nordic Walking a duševní zdraví
05.11.2014
V současnosti se jen stěží dopátráme, kdy, kde a který lékař odhalil, že ideálním prvkem relaxace je procházka na čerstvém vzduchu. Nordic Walking pak tuto teorii ještě umocňuje. Děje se tak díky dnes již obecně známým skutečnostem o jeho nesporně pozitivních účincích na pohybový aparát člověka, potažmo celý lidský organismus.
Jak koupit kvalitní doplňky stravy na co si dát pozor?

V současné době se dá bohužel říci, že problematika výživy a doplňků stravy se jeví spíše jako džungle, v níž téměř neexistují žádná pravidla, než jako obor, který má lidem pomáhat. Jsme častěji a více „masírováni" reklamou na produkty, které slibují možné i nemožné a naše důvěra je denně vystavena konfrontaci s chytračením, vynalézavostí a drzostí jiných. Uvedené důvody byly impulzem pro sepsání těchto několika řádků, které možná někomu pomohou v orientaci při rozhodování se o tom, jaký doplněk výživy zakoupí nebo do jaké diety se vrhne, či kterými výživovými doporučeními se bude řídit.
Zloději Vaší energie

Cítíte se unaveni i přesto, že nejste nemocní a nevíte proč? Podívejte se, co Vám krade energii...
Co dělat, aby svaly rostly
22.05.2014
Je mnoho povolaných, ale málo vyvolených!

Pravděpodobně nebude těžké najít sportovce, kteří se potýkají s problémem starým jako lidstvo samo. Je jím snaha o získání větších, silných svalů a to nejlépe s minimálním množstvím tuku. Pevné a pružné tělo s „mohutnými" svaly však již dávno není žádoucí jen u výkonnostních a vrcholových sportovců, kteří usilují o dosažení co nejlepších výsledků. Moderní trendy současnosti motivují i běžnou populaci sportující jen příležitostně nebo také pravidelně (pouze ale na rekreační úrovni) k jedinému cíli - dosáhnout určité míry kondičních schopností a mít hezkou postavu s přiměřeně rozvinutým svalstvem.

Nordic Walking - geniální aktivita
22.05.2014
Článek, který čtete, píši s úctou k těm, kteří jsou skutečnými mistry Nordic Walking a snaží se lidem předávat maximum možného, ale i proto, abych poukázal na skutečnost, že není NW jako NW. V ČR dnes najdete mnoho subjektů nabízejících výuku či trénink severské chůze včetně různých organizací, které vám umožní získat vzdělání pro výuku NW. Bohužel nešvarem doby je skutečnost, že stále více lidí chodí špatně i přesto, že prošli hodinami tréninku pod vedením instruktorů.
BMI - nesmyslný vzorec, co škatulkuje lidi
16.05.2014
BMI = fenomén, který na základě výpočtu tělesné hmotnosti v kg/ tělesné výšky v m2 škatulkuje lidi.

Tento veřejnosti obecně známý vzorec, je totiž celosvětově nejrozšířenější nesmyslnou formou používanou dietology, obezitology, praktickými lékaři apod. k hodnocení stavu tělesného zdraví člověka z hlediska nadváhy či obezity a je dokonce uznáván WHO (Světová zdravotnická organizace).

Jak vybrat správné hole pro Nordic Walking?
11.05.2014
Na trhu existuje celá řada „sportovních" holí...

Jak ale vybrat hole vhodné právě pro Nordic Walking?

Při koupi Nordic Walking holí je důležité nezaměnit hole pro Nordic Walking s holemi pro Trekking (turistiku). Speciální Nordic Walking hole jsou vyrobeny z odolného a lehkého materiálu (lehké slitiny, karbon), který absorbuje nárazy hole na zem. Jsou opatřeny ergonomicky přizpůsobenou a adaptabilní rukojetí s poutkem (dobrý výrobce holí by už měl rozlišovat poutka dle velikosti - XS, S, M, L, XL) a specificky konstruovaným hrotem, který je při chůzi na betonovém, asfaltovém, kamenném nebo jiném tvrdém povrchu kryt pryžovou násadou - „botičkou".

Víte, kolik cukru jíte a pijete?
02.05.2014

Víte, že jedna taková kostka cukru váží 5 g? Z nutričního hlediska pak obsahuje 5 g sacharidů a z toho 4,975 g cukru. Kolik myslíte, že takových kostek obsahuje třeba i váš oblíbený nápoj nebo nápoj vašich dětí?

KOLOSTRUM. Je opravdu tak dobré?

Kolostrum je první tekutina mateřské mléčné žlázy, která se tvoří již před porodem. Tento sekret nazýváme „prvním mlékem". Kolostrum neobsahuje laktózu, takže nevyvolává alergické reakce. Matky savců je produkují 3 - 5 dní po porodu, zpravidla však spíše 2 - 3 dny, po kterých organizmus matky (člověka i zvířat) začíná produkovat mateřské mléko. Kolostrum je ve své přirozené podobě nažloutlá hustá tekutina a ve své podstatě také nejstarší přírodní potravinou živočišného původu, která je přirozeným pokrmem savců. Je to velmi silný prostředek, který nově narozenému zdravému savci zajistí vstup do samostatného života bez obav o jeho zdraví. Kolostrum je tedy svým významem zcela jistě nenahraditelným věnem přírody darovaným savcům do začátku jejich života.
Nejlepší sport pro hubnutí? NORDIC WALKING!
02.05.2014
Nordic Walking je chůze se speciálními chodeckými holemi. Tato pohybová aktivita nabízí velice efektivní a poměrně snadnou cestu ke zdokonalení fyzické kondice bez ohledu na věk, pohlaví nebo tělesnou zdatnost. Nordic Walking může být vykonáván každým, kdo se chce hýbat a udělat něco pro své zdraví příjemným způsobem na čerstvém vzduchu.
JAK VYROBIT DOMÁCÍ JOGURT BEZ JOGURTOVAČE?

Nechceme vás odrazovat od nákupu jogurtovače, ale poradíme vám, jak si udělat jogurt doma bez něj...
Sacharidové vlny

Sacharidové vlny (mnohdy je používán i termín sacharidová superkompenzace, ale toto spojení není zcela přesné) se aplikují v praxi u sportovců i nesportující populace a jsou pravděpodobně nejefektivnějším způsobem, jak dosáhnout rychlého snížení tělesné hmotnosti. Jejich hlavním cílem je redukce tukových zásob při zachování objemu svalové hmoty. Podstatou je skutečnost, že při cyklování sacharidů dochází pouze k zanedbatelnému zpomalení metabolismu. Tím je dosaženo efektivnějšího spalování tuků. Podmínkou ovšem je „vychytat" si na základě individuálních pocitů a výsledků svůj vlastní systém, který bude fungovat.

Dotaz na poradce

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Doporučit známému

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus třiPřihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: