5 důvodů proč shybovat

Rubrika: Sportem ke zdraví
Autor: Rudolf Novák - úvodní konzultace ZDARMA

5 důvodů proč shybovat
1. ZAPOJUJETE VÍCE SVALOVÝCH PARTIÍ NAJEDNOU
Shyb je všestranný cvik, což znamená, že zapojuje více kloubů a svalů najednou. To vám dovolí budovat svaly a sílu mnohem rychleji než když by jste procvičovali každou partii zvlášť. V různých variantách tohoto cviku navíc můžete zapojit i střed těla (jádro) a ušetřit tak čas místo dělání specifických cviků na posílení jádra.

2. BUDUJETE SÍLU
Jsou skvělé pro budování silných předloktí a sílu stisku. To vám umožní provádět více opakování a pomůže vám to předcházet zraněním a urychlí dobu hojení, když se zranění objeví.

3. BUDUJETE A ZESILŇUJETE HORNÍ ČÁST TĚLA
Není žádné jiné cvičení, které by zesílilo horní část těla více než právě přítahy. Přítahy jsou účinné hlavně pro budování zad a bicepsu. Zapojují dominantní zádové svaly včetně trapéz a mezilopatkových svalů.

4. MAJÍ MNOHO VARIANT

Existuje mnoho variant, která můžete cvičit pro svůj další postup. Nepotřebujete k tomu žádné další vybavení. Stačí jednoduše rozšířit nebo zúžit váš úchop na hrazdě.

5. NIČÍ TUK
Aby jste získali ze shybů nejvíc, snižte váš čas mezi jednotlivými sériemi a nebo si přidejte do vaší série další cvik, což urychlí úbytek tuku. Mohli bychom uvažovat nad tím, že shyby zvětšují spíše sílu, než že by pálili tuky. Je ale důležité zmínit, že svaly spotřebují na svůj chod velkou porci kalorií a to i když regenerují, výsledkem je tedy poté úbytek z tukové tkáně.
Tak a nyní se běžte alespoň párkrát přitáhnout :) 

Zdroj: www.rudolfnovak.cz 


Další články z rubriky Sportem ke zdraví

Nordic Walking a duševní zdraví

V současnosti se jen stěží dopátráme, kdy, kde a který lékař odhalil, že ideálním prvkem relaxace je procházka na čerstvém vzduchu. Nordic Walking pak tuto teorii ještě umocňuje. Děje se tak díky dnes již obecně známým skutečnostem o jeho nesporně pozitivních účincích na pohybový aparát člověka, potažmo celý lidský organismus.

Přestaňte v posilovně dělat blbosti

Zkuste někdy přijít do komerční posilovny a srovnat lidi cvičící s činkou s lidmi cvičících na strojích. Všimnete si jedné věci - kterou byste nejspíš nejraději neviděli - ti pod činkou vypadají lépe, než ty ostatní.

Nelze přehlížet fakt, že i na izolovaných cvicích lze nabrat slušné množství svalů. Progres na strojích chce však velké množství zkušeností svaly správně procítit. Každý průměrný cvičenec pod činkou vyroste daleko lépe, než na izolovaných cvicích.

Slyšeli jste někdy o HSS - Hlubokém Stabilizačním Systému? To je systém svalů, který izolovaně nikdy neprocvičíte. Jsou to svaly umístěné pod povrchovými (viditelnými) svaly, které nám pomáhají být stabilní, silnější, které drží naší postavu a, i když nejsou vidět, dokaží nám zajistit powerfull vzhled. A to chcete.

Obyčejná i neobyčejná chůze

Již dávno bylo prokázáno, že z hlediska našeho zdraví je nejperspektivnější formou pohybu „obyčejná chůze“. Chodit se každý člověk naučí během prvního až druhého roku života a od této doby je chůze základním prostředkem pro přemisťování. Jedná se o nejpřirozenější formu pohybu, šetří naše klouby, což mohou využít všichni, kterým vlastní váha nebo zdravotní stav neumožňují provádět jiné aktivity.

Newsletter





Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: