7 tipů, jak se naučit pít vodu

Rubrika: Ostatní
Autor: Jitka Růžičková

Jaro je v plném rozpuku, začíná se oteplovat a my bychom měli pamatovat na náš pitný režim. Někteří z vás se mohou cítit unaveni, mohou být letargičtí, trpět bolestmi hlavy, suchou pokožkou a akné. To vše může mít jeden společný důvod a to, že málo pijeme vodu.

Jaro je orgánem jater a sleziny - tělo by se mělo čistit, mělo by vyplavovat škodliviny usazené po zimě a celé se opět nadechnout a revitalizovat. Nejjednodušší způsob vyplavování škodlivých látek z těla ven je přes ledviny močí. Aby ledviny pracovaly jak mají a organismus se mohl čistit, potřebuje tělo dostatek čisté vody.

Kdy pít?

Z důvodu správného trávení se pije v době mezi jídly. Velmi důležitá je sklenice vody pokojové teploty po ránu, když vstanete. Organismus je po dlouhé noci dehydratovaný a menší dávku vody přijme s povděkem. Pokud si do ranní skleničky vymačkáte půlku citrónu, nastartujete tak své trávení a pomůžete odkyselit svůj organismus.

Nepijte během jídla. Je to z důvodu omezení činnosti trávicích šťáv. Raději se vždy napijte nejdříve tak půl hodiny po jídle a čtvrt před jídlem.

Kolik vody potřebujeme?

Obecně bychom měli za den vypít 8 - 10 sklenic vody. Každý jsme ale jiný, každému vyhovuje něco jiného. Záleží na tom, jestli cvičíte, na vaší fyzické námaze, na počasí, jaké jíte přes den jídlo (jestli spíše polévky, omáčky, kaše, nebo jídlo s minimem tekutin) a mnoho dalšího.

Začněte tedy 8 sklenicemi vody denně a sledujte svoji moč. Ta je totiž nejdůležitější. Pokud je světle žlutá až skoro průhledná, máte pitného režimu dostatek. Pokud je však tmavě žlutá až hnědá, měli byste vody vypít více, vaše tělo je dehydratované.

7 tipů, jak se naučit pít vodu

Přináším vám pár zajímavých tipů, které vám připomenou se přes den napít a dodržet váš pitný režim:

Používejte barevné lahve na pití

Na trhu je mnoho lahví na pití, které se trefí přímo do vašeho vkusu. Skleněné, plastové, jednobarevné, pokreslené a mnoho dalšího. Nebojte se experimentovat a udělat si z vaší lahve svůj módní doplněk.

Nastavte si budík na telefonu

Nastavte si jednou za hodinu upozornění vašeho telefonu, že se máte napít. Můžete si budík jednoduše pojmenovat, například: „Hej, koukej se napít vody!"Voda je všude!

Připravte si lahev obyčejné vody všude tam, kde se budete celý den nacházet. Dejte si ji na kuchyňskou linku, do práce na stůl, vezměte si ji s sebou do auta, do baťohu na výlet. Mějte ji zkrátka stále při ruce, aby vás nestihl přepadnout pocit žízně.

Označte si svoji lahev

Máte menší lahev a víte, že musíte za den vypít 8 těchto lahví? Navlékněte si na ní barevné gumičky a vždy, když jednu lahev dopijete, sundejte gumičku. Takhle budete stále vidět, kolik vám ještě do konce dne zbývá vypít.

Přichuťte si vodu

Že vám obyčejná voda nechutná? Udělejte si ji zajímavou! Nakrájejte si do ní plátky citrónů nebo limetek, hoďte do vody kousky ovoce (může být i zmražené), přidejte bylinky (máta, meduňka). Do vody můžete dát také za studena louhovat zelený čaj, kde se vám jeho chuť bude postupně uvolňovat a bude o to intenzivnější a chutnější.

Zkuste brčka

Je to zajímavé, ale někdo vypije více vody, když pije brčkem. Pořiďte si lahve s brčkem nebo si dejte brčka do skleniček a pijte.

Používejte aplikaci

Jsme moderní lidé a spousta z nás nedá telefon z ruky. Využijte to ve svůj prospěch a naistalujte si aplikaci, která vám hlídá sama příjem vody a množství, které byste měli vypít. Sama se vám i připomíná, že byste se měli napít. I to je dnes možné :).

A co vy, máte nějaké zajímavé tipy, jak pít více čisté vody?

 


Další články z rubriky Ostatní

Analýza těla...

K čemu slouží diagnostika, jaké přístroje se k ní používají a...nebolí to? Pro každého, kdo se chystá nějak změnit své tělo, postavu, stravu by na prvním místě měla být kvalitní analýza těla provedená špičkovým přístrojem. A co vše byste se měli nejlépe z takovéto diagnostiky dozvědět? 

 http://prozdravetelo.cz/analyza-slozeni-tela

 http://prozdravetelo.cz/cevni-vysetreni

Posviťte si na to, co jíte!

Nevíte, jestli si náhodou v obchodě nekupujete "zajíce v pyti"? Také se nevyznáte ve všech těch etiketách? Nejste si úpně jistí tím, co je zdravé a co nikoli? Jak poznám to opravdu celozrnné pečivo? Je tohle vhodný jogurt? A jaké mám zvolit Žervé? Kolik tuku má tenhle sýr? Je tohle kvalitní šunka?

A milion dalších nezodpověděných otázek se Vám neustále při každém nákupu honí hlavou...Už nemusí! Rádi Vám na Vaše dotazy odpovíme, všechny potraviny prozkoumáme, rozebereme a konečně si řekneme, co je zdravé, co bychom kupovat měli a co je jen pouhá reklama a lákání zákazníka.

Bude to nespoutaný boj, ale každé potrevině přijdeme na kořínek a totálně jí rozpitváme do nejmenšího detaiu:) 

 

Diagnostika složení těla InBody, aneb první krok k správnému hubnutí.

A je tady opět leden a s ním velká touha zhubnout kila, která se nepodařila shodit v loňském roce a navíc se na nás navalila během štědrých a veselých vánočních svátků .

Každý, kdo chce začít hubnout nebo něco dělat se svou hmotností, měl by nejdříve zjistit složení svého těla kvalitní bioimedanční diagnostikou, kterou poskytují například přístroje InBody. Často totiž podlehneme prvnímu lednovému číslu časopisu se „zázračnou dietou“. U někoho se úspěch dostaví, u většiny však přijde zklamání. Jak je to možné?? Žádná univerzální dieta totiž nerespektuje individualitu jedince. To znamená jeho základní životní potřeby. A proto než začneme aplikovat krok B (změnu jídelníčku), měli bychom udělat krok A (zjistit skutečné složení svého těla).

Newsletter





Přihlášení

Facebook
Sponzorovaný odkaz: